Audio by Minde

 
Linkiu gerai praleisti laiką mano asmeninėje svetainėje


Tinklo filtras
 

   Tinklo filtrą galima nusipirkti radijo detalių parduotuvėse. Jie nėra brangūs, kompaktiški, ir kartu viduje labai nesudėtingi. Tokie visuomet stovi ir kompiuteriniuose maitinimo blokuose.

   Tinklo filtrai sumažina įtampos linijos įnešamus triukšmus, nereikalingus aukštus dažnius, taip pat įtampos šuolius, dar vadinamus "voltage spikes". Taip pat tai apsauga žaibuojant, įjungiant/išjungiant garso aparatūrą, ar kitus prietaisus namuose. Maitinimo tinklo filtras tikriausiai viena iš trūkstamų dalių ir Jūsų garso sistemoje. Jis pastebimai gali pagerinti Jūsų aparatūrą, praskaidrint garsą, "atrišti" nuo pokštelėjimų įjungiant elektrinę viryklę ir pan. 
   Tinklo įtampos filtravimo metodika labai paprasta - praleidžiam tik 50/60Hz. Tai padaroma filtru iš keleto detalių. Droseliai nuosekliai ir kondensatoriai lygiagrečiai. Kartais, paprastai nenaudojama pigiuose ir paprastuose filtruose, varistoriai naudojami sumažinti įtampos pikus dažnai žaibuojant, ar įijungimo/išjungimo metu. Siūlau vieną schemą, kuri buvo publikuota "Elektuur" žurnale 1998m. 7/8nr. Vadinasi jis - "Luxueus" tinklo filtras.
 

   Pats filtras sudarytas iš ritės L1 ir šalimais esančių dviejų kondensatorių. Varistorius (MOV), kaip jau supratote, naudojamas pikams sumažinti.  Šviesos diodai skirti darbinei indikacijai. Diodas kairėje schemos pusėje naudojamas saugiklio indikacijai (užsižiebia perdegus saugikliui) dešinysis apie darbinę filtro padėtį. Schema paprasta, tačiau turi viską, ko reikia filtrui. Tokio filtro galingumas priklauso nuo droselių. Pats nusipirkau 2A, 6mH, tad nereikėtų jungti galingesnių nei 400W prietaisų. Kondensatoriai X2 tipo.
   Filtras turėtų būti montuojamas prie korpuso, ir jei tik įmanoma - metaliniame šarve. Šarvas (arba kitaip ekranas)pavaizduotas ir schemoje. Kuo filtras arčiau maitinimo bloko, tuo geriau. Trumpi laidai - mažiau įnešama triukšmų "filtras - maitinimo šaltinis" tarpe.

   Jei filtras atskiroj dėžutėj ir atskirtas nuo visos aparatūros, reikėtų pagalvoti ir apie geresnį maitinimo kabelį. Montuojant patį filtrą į atskirą korpusą venkit įėjimo ir išėjimo laidų lygiagretinimo, supynimo, vedimo šalia. Tokiu atveju filtras beveik bevertis.



   Vėlai vakare žmonės nebenaudoja daugelio buitinių prietaisų. Daug gamyklų užsidaro. Kompiuteriai naudojantys impulsinius maitinimo šaltinius įnešantys daug triukšmų išjungiami. Tinklo linijos tampa "švaresnės". Taip pat daugelis garso mylėtojų perka brangius maitinimo laidus, kurie būna ir susukti ir supinti, kas pagerina sistemą sumažinant linijos triukšmus. Ekranuoti kabeliai saugo centrines gyslas nuo aukštų dažnių, tačiau visa tai yra per mažai. Nenaudojant tinklo filtro prieš juos - jie beveik beverčiai. Dėl to prieš užsiimant maitinimo kabelio gamyba, prisėdau prie tinklo filtro schemos.
   Savo filtrą apsaugojau metaliniu ekranu, kurių galima rasti senuose radijo imtuvuose, ir beveik bet kurioj senesnėj technikoj. Pagal jį ir nusibraižiau montažinę plokštelę. Filtrą išbandžiau. Veikia puikiai. Šviesos diodai indikuoja filtro darbinę padėtį. Keletas nuotraukų:


 

Parsisiųsti PCB - spausti čia.
(atsidaro ExpressPCB programa)
 

2009.12.01 

Copyright © 2006-2015
Leopard